DOM REKOLEKCYJNY - INFORMACJE

Zapraszamy do naszego Domu Rekolekcyjnego w Czernej

Tutaj znajdziecie Państwo spokój i ciszę, która sprzyja wsłuchiwaniu się w Słowo Boże i własne serce.

Zapraszamy wszystkie osoby zmęczone hałasem i codziennym zabieganiem, poszukujące duchowego odpoczynku i wewnętrznego milczenia.

Dom rekolekcyjny

Dysponuje siedemdziesięcioma miejscami. Uczestnicy rekolekcji mieszkają w pokojach jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowych. Zapewniamy zmianę pościeli i całodzienne wyżywienie, natomiast prosimy o przywiezienie obuwia zmiennego i ręczników. Istnieje możliwość korzystania z czytelni, warto jednak zabrać ze sobą własny egzemplarz Pisma Świętego.

Zgłoszenia

Można wysłać mailem (zawsze wysyłamy potwierdzenie) albo skontaktować się telefonicznie. Zgłaszając się, prosimy o podanie: imienia, nazwiska i numeru telefonu. W przypadku rezygnacji lub innych zmian wskazane jest natychmiastowe powiadomienie.

Program dnia

Przyjazd i rozlokowanie od godz. 9:30 do godz. 16:30. Pobyt rozpoczyna się kolacją (ewentualnie obiadem  – po wcześniejszym uzgodnieniu). Zakończenie obiadem o godz. 12:30. Codzienny program obejmuje Eucharystię, konferencje, wspólną modlitwę oraz – dla chętnych – osobiste spotkanie z prowadzącym, sakrament pokuty i pojednania, czasami dialog w grupie, a przede wszystkim gwarantuje czas na osobistą medytację.
Rekolekcje i dni skupienia mają charakter karmelitański i dlatego przeżywane są w MILCZENIU (za wyjątkiem rekolekcji dla małżeństw, na które można przyjeżdżać z dziećmi).

Opłata

Dokonuje się jej na miejscu, na początku rekolekcji. Zwracamy się jednak z gorącą prośbą do tych osób, które mogą złożyć nieco większą ofiarę, aby w duchu chrześcijańskim pomogli tym, którym trudno jest pokryć całość kosztów. W imieniu tych ostatnich składamy już teraz serdeczne „Bóg zapłać”.

Dojazd

Pociągiem do stacji Krzeszowice (na linii Kraków – Katowice) albo busem z Krakowa (przystanek pod wiaduktem na Rondzie św. Rafała Kalinowskiego, ul. Wita Stwosza – Kraków Wschód) do Krzeszowic. Następnie busem w kierunku Czernej, Paczółtowic lub Racławic (4 km). Należy wysiąść na przystanku Czerna I lub Czerna II.

Scroll to Top